Не е необичайно човешкото тяло да сигнализира за проблем с постоянно чувство на умора. За това си има причини и учените ги изброяват.

До прекомерна умора може преди всичко да доведе дефицитът на желязо. Факт е, че в такава ситуация тялото няма достатъчно кислород, което води до сънливост и чувство на апатия.

Често причина за умора е недостигът на друг важен елемент - витамин D. Това се случва, защото витаминът е отговорен за енергийните нива, като участва активно в калциевия метаболизъм.

Трябва да обърнете внимание и на здравето на вътрешните органи. А здравето на щитовидната жлеза е особено важно. Ако тялото няма физическа активност, йод, селен или други хранителни вещества, метаболизмът се забавя. При проблеми от този вид човек изпитва трудности при отслабване, чувства се слаб и му липсва мотивация, а също така мръзне без видима причина. Друг орган, влияещ върху инхибирането на работата на целия организъм, е черният дроб. Причината за нездравословното му състояние е влиянието на външни фактори. Сред тях са преяждането, лошите навици, липсата на сън и честият стрес.

Хормоналният фон на човек също е важен. Например, намаляването на нивата на тестостерон, което се дължи на липсата на цинк, магнезий, витамин D3, аминокиселини и мускулна маса, може да е причина за прекомерна умора.

В опит да се справите сами с проблемите, можете да влошите ситуацията, затова при първото съмнение за такива заболявания трябва да потърсите помощ от лекар.