Степента на прегаряне на офис служителите в света достигна рекорд - 42 процента от служителите са преживели подобно явление. За това сочи проучване на Future Forum.

Отбелязва се, че депресивното емоционално състояние най-често се дължи на икономическа несигурност, страх от съкращаване и връщане в офиси от отдалечено място. Влияе се и от невъзможността да се избере гъвкав работен график.

Друг фактор е „претоварването“ на работниците с технологии. По-специално, отбелязва агенцията, големите работодатели сега използват средно 211 различни приложения, в сравнение със 195 миналата година.

Установено е още, че служителите превключват между различни приложения и уебсайтове 1200 пъти на ден.

Емоционалното прегаряне причинява нарушения на съня, мускулно напрежение и намаляване на имунитета, обяснява психологът Кристина Дюран. В това състояние човек става чувствителен, раздразнителен и обидчив. Има проблеми в работата, често се оплаква от влошена концентрация и памет.

Завършва картината на емоционалното прегаряне, като правило, така нареченият синдром на хроничната умора. Човек започва да има проблеми с храносмилането, страда от главоболие. Дребни ежедневни ситуации могат да го доведат до униние, безпомощност или, обратно, агресия, предупреди специалистът.