Есента е неподражаема с щедрото слънце, ярките цветове и любимите вкусове. Точно сега e времето да подсилим имунната система и да се приготвим за зимата, като се заредим с витамини и минерали от изобилните сезонни плодове и зеленчуци. А много от нас не се
Редовното пиене на бира повишава риска от заболявания на опорно-двигателния апарат и провокира възпаление на ставите. Виното обаче е с противоположен ефект. Такъв е изводът на британски учени от университета в Нотингам.
Австралийски учени открили обяснение за феноменалната способност на капсаицина да понижава апетита на хората с нарушено хранително поведение и проблеми с наднорменото тегло, пише списание PLoS ONE.
Прекалената употреба на червено месо, богато на желязо, влияе на активността на лептина – хормон, регулиращ апетита. А това от своя страна увеличава риска от преяждане, установили американски учени след изследване върху мишки, съобщава Science World Repor
Нишестето е това, което направило мозъка на предците ни по-голям. За това свидетелстват данни на антрополози, археолози, генетици и анатоми. Месото също било важно, но неговата роля за увеличаване на човешкия мозък е по-скоро преувеличена.
Доскоро антроп
Дами, всички възможни афродизиаци за мъже са ви под ръка в кухнята! Помислете сами – за възбуждане на мъжа повлияват най-добре задушеното в подправки говеждо, обикновеният шоколад и пицата.
Когато отслабваме, не по-маловажно храната е и какво пием. Растенията винаги са били наши съюзници, когато става дума за регулиране на храносмилането или за спасяване от подутия корем.
Не изхвърляйте утайката от кафето, тя е полезна за здравето не по-малко от самата ароматна напитка, предупреждават специалисти от Американското химично общество. Те не само открили в нея високо съдържание на антиоксиданти, но и намерили начин да ги извлек
Пробиотиците - щам BL23 на бактериите Lactobacillus casei, са най-ефикасни, когато се приемат заедно с млечни продукти, установили учени от Калифорнийския университет, които използвали образец на колит при мишки
Най-полезният плод е касисът, обявиха британски учени. Предишният лидер – черната боровинка, сдаде позицията си, тъй като се оказа, че веществата, необходими за човешкия организъм в нея са по-малко отколкото в касиса.