Циркадните ритми регулират 24-часовия цикъл на тялото. Те контролират редица процеси - цикли на сън-бодърстване, хормонална активност и телесна температура. Всеки ден този вътрешен часовник се нулира от цикъла светлина-тъмнина ( залез и изгрев на слънцето
Марките с мощна концепция, насърчаваща примерно силата и скоростта (като гигантите в спортната индустрия), могат да подобрят показателите при начинаещи спортисти, твърди Аарон Гарви от университета в Кентъки. Това обаче не засяга само спортистите, защото
Съществува хипотеза, според която нашите предци още преди да започнат да общуват с думи, се разбирали помежду си с… музика. Теорията, която е известна като протомузикална, продължава да се обсъжда. Но все повече изследователи признават, че между музикални
Наличието на грам положителни стафилококи в устата води до риск от поява на инсулт, установиха японски учени.
Въпреки че пробите са взети от 100 души с различен тип остър инсулт – хеморагичен и исхемичен, откритието на подобна връзка изисква потвърждаван
Ударно-вълнова терапия ще се използва за подобряване на циркулацията на кръвта в тъканите и вече успешно я прилагат при еректилна дисфункция.
Метода на ударно-вълнова терапия е основан на това, че през тъканите се пропускат импулсно нискочестотни акустич
Ефектът на захарта върху мозъка може да се сравни единствено с хроничен стрес, твърдят учени от университета в Нов Южен Уелс и Националния институт по хранене в Индия.
Учените проверили този ефект върху гризачи. Те разделили новородените животнина две г
Революционен метод с използване на генетично модифицирани имунни клетки (Т-лимфоцити) позволил да бъдат въведени в ремисия над 90% от неизлечимо болни пациенти в терминален стадий на левкоза.
На среща на върха на Американскита асоциация за съдействие и р
За поддържане на добро здраве е абсолютно необходимо да включите в менюто си листни зеленчуци, твърдят учени от Австралия и Великобритания. Те открили, че освен фибри, витамини и микроелементи, в листните салати има вещество, без което не могат да минат н
Повечето от нас живеят в замърсени и обгазени градове и в много случаи не могад да променят условията на живот. Затова и грипът с кашлица, който върлува в момента, си „отмъщава“ най-яко на градските жители.
По силите ни ли е частично поне да се защитим о
Ако на всеки пет минути заменяте обикновеното дишане с дълбоко, ще осигурите нормална работа на белите си дробове. Това гарантират американски учени от Калифорнийския и от Стандфордския университети.
Учените открили, че в главния мозък има две групи невр
Новите зъби при акулите и другите риби израстват нееднократно през живота им. Докато при човека смяната на зъбите става само веднъж в живота – в детството.
Британски учени от университета Шефилд открили, че гените, отговарящи за растежа на нови зъби при